• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

JALGRATTAD AASTARINGSEKS KASUTAMISEKS

JALGRATTAD AASTARINGSEKS KASUTAMISEKS Jalgratas
25.09.2019

Saabumas on külmememad ning värvilisemad ajad - öökülmad, pori, libedad lehed, jää ning lõpuks lörts ning pehme kohev lumi. Kõlab väga hästi kui kohvitopsiga jalutama minna kuid sellised ilmad aeglustavad jalgratturite koduteed märgatavalt. Mida aga teha, kui külmus poeb naha alla aga jalgratast ei raatsi keldrisse päiksekiiri ootama saata?

 

Talvine jalgratas 

Nagu ilmad muutuvad halvemaks, külmemaks ning libedamaks kaovad tänavatelt mootorrattad kuid jalgrattaid ei pea keegi keldrisse peitu enam panema. Veidi planeerimist ning elu võib edasi minna sama plaani järgi. Soe riietus, laiemad kummid ning me võima jalgrattureid ka talvistel teedel sõitmas näha. 

Millele aga täpsemalt tähelepanu pöörata muutes enda ratast talvekindlaks?

1. Enamus meist kasutavad linnarattaid, mis on mugavad, mitmete käikudega ning siledate kummidega. Esimese asjana tulebki üle vaadata kummid, nagu autodel pannakse alla naelkummid, tehakse sama ka ratastel. 

Mis vahe on erinevatel kummidel? - Tavalised kummid on peenikesed ning õrna mustriga, need ei haaku aga maapinnaga hästi ning libedatel aegadel on meil vaja suurendada haakumist. Seda teevad aga paksemad, laiemad kummid, tugevama mustri ning madalama rõhuga. Suurendades kummi pinda, mis puutub kokku maapinnaga, vähendatakse ratta libisemise ohtu ning sademetesse kinni jäämist märgatavalt. 

2. Jätkates kummide teemal, saab lisaks talvekummidele valida ka maastiku või maanteekumme. Maanteekummid on peenikesed ning kerged, maastiku omad aga tugeva mustri ning suurema haakumispinnaga. Seistes uute kummide valiku ees talvel, soovitatakse valida justnimelt kas maastikukummid või spetsiaalsed talvekummid. Iseenda kaitseks pori ning muu eest, mis võib jalgrattaga sõites õhku lennata, on soovitav lisada enda rattale ka porilauad.

3. Ohutus ennekõike - kiiver, erinevad tuled, korralik ratas ning erinevad lisavarustused, millega isiklikult enda ratast täita soovitakse.

4. Jalgratta hooldamine. Nagu iga asja eest, tuleb ka ratta eest hoolitseda ning seda puhastama kuid talvel veel eriti. Sool, mis sulatab teelt jää rikub ratast kiiresti ning selletõttu tuleb ratast pidevalt pesta. Samuti tuleb õlitada ketti, kontrollida üle pidurid ning käigud. Vähendada kummides olevat rõhku ning üle vaadata kõik ratta osad, mis võivad ajaga lahti tulla nagu pedaalid ning sadul. 

5. Kuna sügisel ning talvel on rattaga külm sõita tuleb läbi mõelda enda riietus. Vana hea ütlus, pole halba ilma vaid vale riietus kehtib väga hästi ka rattasõidul. Hoidmaks sooja tuleb kindlasti katta kolm peamist kehaosa, kust liigub soojus välja - pea, jalad ning käed.

Kiivri alla soe müts, mugavad ning soojahoidvad kindad ning jalatsid on rattasõiduks elutähtsad. Lisaks võib juba kergema tuulega külmetada enda nägu ning nina, mistõttu on hea kanda salli või muud riietuseset, millega saab nägu katta.

 

Kokkuvõttes saab rattaga sõita igal aastaajal olenemata ilmast. Korralik jalgrattur oskab vastavalt ilmale ennast sõiduks ette valmistada ning nautida igat hetke ratta seljas tundes kuidas ta panustab nii loodusesse kui ka isiklikku tervisesse.

Nüüd aga rattaid üle vaatama ning vajadusel uuenduskuuri läbima!