• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

TURVALINE JALGRATTA SÕIT PIMEDAL AJAL

TURVALINE JALGRATTA SÕIT PIMEDAL AJAL jalgratas
20.02.2020

Jalgrattaga sõitmine on lõbus ning tervislik, nii talvel kui ka suvel, nii öösel kui ka päeval. Jalgratas on vabadus mis sõidutab selle omanikku kuhu iganes hing ihaldab ning kuhu maani jalgades jaksu jätkub. Rattaga sõitmine on ohutu nii kaua kuni rõhku pannakse ohutusele ning nähtavusele. Sõites rattaga öösel on vaja, et ka teised liiklejad ratast näeksid ning et rattaga sõitja ise näeks kuhu ta sõidab. Õnneks ei ole see enam tänapäeval probleem kuna valikus on mitmeid erinevaid viise kuidas end ja teed nähtavaks teha. 

 

Jalgratta sõit

Jalgrattaga pimedas sõitmist peetakse ohtlikuks kuna autojuhid ei näe pimedas sõitvat ratast või rattaga sõitjat, seda saab aga muuta mitmel viisil ning see on lihtsam kui arvata võib. Järgnevalt toome me välja kaks viisi, kuidas end pimedatel sügispäevadel nähtavamaks teha ja ka ise näha.

1. Riietu nähtavalt

Kõige lihtsam on selga panna peegeldavad riided, mida näevad kõik autojuhid selgelt, kui auto tuled sinuni jõuavad. Lisaks saab kasutada helkureid, helkurribasid ning erinevaid helkuri kleepse enda riietel. 

Otsides aga midagi veelgi nähtavamat on võimalik kasutada ka pealampe, mis näitavad ratturile teed ning samal ajal hoiavad ratturi nähtavalt. 

Kuna aga rattaga sõites tuleb kanda kiivreid on võimalik kleepida ka kiivrile peegeldavaid kleepse ning erinevaid tulesid, mida on mugav maha võtta ja peale panna klambriga

2. Kasuta rattal erinevaid tulesid

Kui rattal on peal nii esituled kui ta tagatuled näevad kõik liiklejat ratast kiiremini ning lihtsamalt kui kandel vaid helkureid ning esituli valgustab turvaliselt sinu ees olevat rada. Pidevalt põlevaid tulesid on näha kaugele ning selle tõttu on pimedas sõitmine ka ohutum. 

Lisaks on võimalik rattale külge panna pidurdustuled, mis hoiatavad teisi kui rattur pidurdab, suurendades jälle nii nähtavust kui ka kindlustunnet. 

Otsimaks parimaid võimalusi teha end pimedal ajal nähtavaks ei tule vaadata kaugemale kui rataste e-poodi, mis on avatud 24/7. Lisaks on võimalik panna ka enda fantaasia mängima ning enda ratast kaunistada igasuguste erinevate helkurite, kleepsude või isegi jõulutuledega. Enda nähtavaks tegemine ei ole tüütu igav ning aeganõudev tegevus vaid võimalus endas kunstipisik üles leida.